دانشجویان مهندسی آی تی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان 93

تعرفه تبلیغات در سایت

آرشیو مطالب

امکانات وب

سيستم عامل Linux بهتر است يا Windows؟

اگر پاسخ خود را در يک کلمه مي خواهيد بايد بگويم که Linux هزار برابر بهتر است از Windows.
حتماً پيش خودتان مي پرسيد پس اگر لينوکس بهتره چرا بيش از هفتاد درصد کامپيوتر ها با ويندوز کار مي کنند. دوست عزيز ، در ويندوز قابليتي وجود دارد که از کل اطلاعات شما يک نسخه براي سازمان امنيتي دولت ايالات متحده امريکا گزارش مي کند و اين از سياست هاي دولت اين کشور است که از ويندور بسيار پشتيباني کرده و تبليغات وسيع در اين زمينه کرده است تا بسياري از مردم به اين سمت سرازير شوند. ممکن است در ابتدا پاسخ من را نپذيريد اما مي توانيد با آگاهي اندکي از زبان انگليسي اين مقاله را از اينجا بخوانيد

http://www.heise.de/tp/r4/artikel/5/5263/1.html

تا کاملاً از اين قضايا مطلع شويد. کمپاني ماکروسافت پس از فاش شدن اين قضيه به جرم فراهم کردن ابزاري جهت سرقت اطلاعات محرمانه مردم متحمل پرداخت جريمه سنگيني نيز شد چرا که شاکيان از کشورهاي خارجي بودند و اکنون هم بيم آن مي رود که اين کمپاني با در اختيار داشتن شيوه هاي فوق تخصصي برنامه نويسي در ورژن هاي جديد خود (ويستا) از اين مسئله سود کلان مي برد. اساساً لينوکس به همين دلايل در مقابل ويندوز ساخته شد که توجه همگان را جلب کند اما در مقابل عادت مردم شکست خورد.

اما بهتر است جدا از مسائل سياسي-امنيتي به قابليت هايي که لينوکس در مقابل ويندوز دارد بپردازيم که اصلاً زمين تا آسمان تفاوت بين اين دو وجود دارد اما همانطور که گفته شد در حال حاضر در برابر عادت مردم شکست خورده است.

مزيت هاي لينوکس در مقابل ويندوز:

1) لينوکس مشکل ويروسي شدن ندارد. نه اينکه ويروسي براي لينوکس ساخته نشده باشد بلکه اين به دليل ايمني بالاي آن است و مانند ويندوز نيست که پس از نصب آن ضروري باشد يک Antivirus يا Internet Security روي سيستم نصب شود. محيط ويندوز به مراتب مستعد تر براي دريافت و رشد ويروس است

2) در ويندوز به دليل نصب نرم افزار ها و پاک کردن آن ها و همچنين تغيير و تحولات اين چنيني سيستم از چيدمان خارج مي شود براي همين است که سيستم داراي Disk Defragmenter است که بتواند به چيدمان از هم پاشيده سر و ساماني دهد تا سرعت دسترسي به مطالب افزايش يابد ، اما در لينوکس يک سيستم خود چيدماني تعبيه شده است که داده ها را روي ديسک مي نويسد و سرعت فراخواني اطلاعات به مراتب بيشتر خواهد بود.

3) در لينوکس هسته سيستم Kernel Linux است و عملکرد جداگانه از محيط گرافيکي و نرم افزارها دارد در نتيجه هنگ کردن يک برنامه (Crashing) باعث هنگ کردن کل سيستم نمي شود در حاليکه در ويندوز به دليل برخوردار بودن از سيستم يکپارچگي ، هنگ يک عامل مانند Internet Explorer ممکن است شما را حتي وادار به Restart کند. اما در لينوکس فقط کافيست همان برنامه اي که هنگ کرده Restart شود. اين قابليت در لينوکس تعبيه شده است.

4) هر بار که ويندوز جديد نصب مي کنيد لازم است کلي نرم افزارهاي مورد نياز خود را نصب کنيد و همچنين همه سخت افزار هاي موجود در کامپيوتر خود را از طريق Driver به ويندوز معرفي کنيد در حاليکه لينوکس در خود قابليتي دارد که تمامي سخت افزار ها را مي شناسد و نيازي به Driver نيست. همچنين در لينوکس به صورت پيش فرض نرم افزارهاي بسيار پيشرفته اي موجود است که در ويندوز چنين نيست. مثلاً در ويندوز به صورت پيش فرض براي تايپ کردن ، Notepad را در اختيار شما قرار داده است. آيا اين نرم افزار براي رفع نيازي هاي Type کافيست؟ مثلاً شما براي باز کردن فايل هاي PDF در ويندوز نياز به نصب نرم افزار Adobe Acrobat Reader داريد در حاليکه در لينوکس بدون نياز به هيچ نرم افزاري مي توانيد اسناد PDF را به راحتي باز کنيد. از هم اينها مهمتر اين که لينوکس مانند ويندوز نيازي به نصب کردن ندارد.

5) لينوکس قابليت خواندن بيش از 100 نوع از سيستم فايل ها را دارد در حاليکه ويندوز دو يا سه فايل سيستم آن هم از سيستم فايل هاي خودش را مي خواند.

6) ويندوز فقط مي تواند در پارتيشني که Primary است نصب شود اما لينوکس در پارتيشن هاي Logical نيز نصب مي شود.

7) لينوکس را مي توان بر روي يک تلفن همراه تا يک ابر کامپيوتر نصب نمود. لينوکس در راه اندازي برنامه هاي حساس يک هواپيما نيز کاربرد دارد.

8) Bug هاي لينوکس به مراتب کمتر از ويندوز است و دليل پايداري آن نيز همين است در حاليکه عمر مفيد يک ويندوز حداکثر چهار پنج ماه است.

9) سيستم عامل لينوکس رايگان است اما سيستم عامل ويندوز نه تنها رايگان نيست بلکه گران است.

10) لينوکس را هم مي توان از درون CD بوت کرد و هم مي تواند بر روي Hard نصب نمود اما ويندوز لزوماً نياز به نصب دارد.

11) لينوکس در درون خود مجازي سازي يا Built in دارد که به شما اجازه مي دهد همزمان سيستم عامل هاي ديگري نيز داشته باشيد.

12) در محيط لينوکس به شما بي شمار انتخاب گرفيکي تعلق مي گيرد در حاليکه در ويندوز تنها با يک محيط گرافيکي روبرو هستيد. به عبارت ديگر در لينوکس واسط هاي گرافيکي بي شمار هستند.

13) در ويندوز شما Internet Explorer داريد اما در لينوکس Mozilla FireFox عمل Web Browsing را با سرعت 10 برابر انجام مي دهد. همچنين شما مي توانيد از 101 عملکرد اين برنامه نسبت به Internet Explorer برخوردار شويد.

14) Pidgin و Kopete دو نرم افزار محبوب Chat در لينوکس هستند که به صورت رايگان در آن قرار دارند با همه Protocol ها سازگاري دارند.

15) براي راه اندازي Media Center در لينوکس نيازي به نرم افزار نيست اما در ويندوز شما ملزم به نصب نرم افزارهاي خاص داريد.

16) محيط Desktop لينوکس سه بعدي است که کاربران در آن راحت تر مي توانند کار کنند.

17) متني که در لينوکس Copy مي کنيد تا ساعت ها مي توانيد از آن در جاهاي ديگر استفاده کنيد. اين کار توسط نرم افزار خاصي که به طور پيش فرض در Desktop شما قرار دارد ميسر است.
18) در لينوکس قابليتي وجود دارد که با يک تصوير نمادين کوچک به شما حجم هر فايل نشان داده مي شود تا متوجه بشويد چقدر از فضاي شما را اشغال کرده است.

20) لينوکس هاي Server در خود My SQL و PostgreSQL که از ابزارهاي قوي مديريت داده ها هستند نصب دارد.

21) لينوکس از تکنولوژي Cluster بندي استفاده مي کند و قابليت محاسبات فوق پيشرفته و سنگين را دارد براي همين است که در ابر کامپيوتر ها از لينوکس به جاي ويندوز استفاده مي شود.

21) فايل سيستم NTFS در ويندوز حداکثر تا 16 TeraByte را پشتيباني مي کند در حاليکه لينوکس با فايل سيستم XFS تا يک ميليون TeraByte را Support مي کند و همين است که باعث بالا بودن سرعت در لينوکس مي شود. همچنين لينکس مي تواند تا 1024 پردازنده در يک کامپيوتر را پشتيباني کند که ويندوز از آن ناتوان است.

منبع : ميکرو رايانه

 

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 134 تاريخ : شنبه 8 آذر 1393 ساعت: 22:27
برچسب‌ها : مقایسه ویندوز ولینوکس,ویندوز یا لینوکس,

لینک دانلود:

http://s5.picofile.com/file/8154409084/jozve_c_www_yekmobile_com_.zip.html

موفق باشید...عینک

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 184 تاريخ : شنبه 8 آذر 1393 ساعت: 22:21
برچسب‌ها : خلاصه برنامه نویسی,c++,

توابع بازگشتی در C++

توابع بازگشتی توابعی هستند که در درون تعریف خود تابع هم فراخوانی میشوند. هدف از اینکار صرفه جویی در کد نویسی و ایجاد خلاقیت است. به این نکته توجه داشته باشید که حتما شرطی برای تابع بازگشتی باید وجود داشته باشد تا برنامه به درستی اجرا شود و نتایج خواسته شده از تابع بدست آید و اگر این مورد رعایت نشود تابع بینهایت بار فراخوانی شده و هیچ وقت برنامه به پایان نمی رسد .

کدی به زبان C++ با استفاده از تابع بازگشتی بنویسید که حاصلضرب دو عدد را با استفاده از حاصلجمع آنها بدست آورد .(برای حل این مثال لازم است بدانید که :)

      a*b=a     ----->   اگر b=1
      a*b=a*(b-1)+a ----->   اگر b>1               

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
 
#include <iostream.h>
#include <conio.h>

int product(int, int);   

int main()
{
  int a, b;

  cout << "Enter first number :" ;
  cin >> a;
  cout << "Enter second number :" ;
  cin >> b;
      
  cout << product(a, b);

  getch();
  return 0;
}

int product(int a, int b)    
{
  if(b == 1)
    return a;
  return (a + product(a, b-1));
}

     //////////////////////توضیح\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

/*  a=4, b=3

1) if(3==1)
  return 4;
return(4+product(4,3-1))

2) if(2==1)
  return 4;
return(4+product(4,2-1))

3) if(1==1)
  return 4;
return(4+product(4,1-1))  */
Enter first number :4
Enter second number :3
12

در فراخوانی سوم از تابع بازگشتی بالا، شرط درست است پس مقدار 4 به فراخوانی دوم بر میگردد و باز با مقدار 4 فراخوانی دوم جمع شده و عدد حاصل که 8 است به فراخوانی اول بر میگردد و باز با 4 جمع شده و در نهایت مقدار 12 که جواب ماست چاپ می شود. حتما توجه کنید که از فراخوانی سوم به بعد شرط if نقض شده و فراخوانی تابع بازگشتی متوقف می شود .

در مورد توابع بازگشتی باید چندین نکته را رعایت کنید :

الف) غیر از اینکه تابع بازگشتی را در تابع main فراخوانی می کنیم باید در درون تعریف خود تابع بازگشتی هم آنرا فراخوانی کنیم.

ب) قبل از فراخوانی تابع بازگشتی خود در تعریف تابع، باید شرطی را برقرار سازیم که پس از طی روال مشخصی فراخوانی به پایان برسد .

پ) در فراخوانی تابع بازگشتی در خود تابع، یکی از پارامترها باید تغییر نماید حال زیاد شود یا کم یا ... و این بسته به نیاز تابع خواهد بود .

ج) هر تابعی را نمی توان بصورت بازگشتی نوشت مگر اینکه رابطه منطقی و ریاضی در این مورد برای آن پیدا کنیم .

ه) یک تابع بازگشتی باید دارای نوع برگشتی باشد وحداقل یک پارامتر ورودی داشته باشد .

مثال سری فیبوناچی را با هم به وسیله توابع بازگشتی در C++ بررسی می کنیم :

می دانیم که برای پیدا کردن فاکتوریل یک عدد باید خود عدد را در عدد قبلی ضرب کرده و حاصل آنرا هم به همین ترتیب در عدد قبلی ضرب و به همین ترتیب ادامه دهیم تا به 1 برسیم. لذا وقتی ضرب اعداد در هم ادامه پیدا می کند که به عد 1 برسیم و این شرط ما خواهد بود وهمینطور می دانیم که فاکتوریل 1 برابر با 1 است .

      5! = 5*4*3*2*1 = 120 
      n! = n*(n-1)*(n-2)*... تا زمانیکه n>1 باشد              

برنامه سری فیبوناچی با توابع بازگشتی :


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
#include <iostream.h>
#include <conio.h>

long factorial(int);   

int main()
{
  long number;

  cout << "Please type a number :" ;
  cin >> number;
      
  getch();
  return 0;
}

long factorial(int a)    
{
  if(a > 1)
    return ( a*factorial(a-1) );
  else
    return (1);
}
Please type a number :9
9! = 362880             

خدمت عزیزان باید عرض کنم که در کد بالا نوعی را به نام long می بینیم که شامل اعداد صحیح بزرگتر از int می باشد . دلیل استفاده از این نوع این است که int شامل اعداد بین 32767 و -32767 است و چون جواب ما از این محدوده بیشتر است باید از long استفاده کنیم .

باآرزوی توفیق روز افزون...

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 184 تاريخ : شنبه 8 آذر 1393 ساعت: 22:14
برچسب‌ها : توابع,

http://s5.picofile.com/d/930c3817-6229-49a7-b7a8-0c8cdb2c8ace/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86_%D8%B9%D8%AF%D8%AF_%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84_%D8%A8%D9%87_%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86C_.rtf

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 219 تاريخ : شنبه 8 آذر 1393 ساعت: 22:09
برچسب‌ها : برنامه تعیین عدد کامل,عدد کامل,برنامهc++,

http://faculties.sbu.ac.ir/~a_mahmoudi/ITP_91_1/ITP_Mid_Sol_91_1.pdf

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 214 تاريخ : شنبه 1 آذر 1393 ساعت: 21:44
برچسب‌ها :

آرایه ها تعدادی متغییر هم نوع هستند که با یک نام مشترک ویک عدد بنام اندکس

منحصر به فرد برای هر متغیر شناخته می شوند. حافظه مر بوط به این متغییر ها بصورت متوالی و پشت سرهم در حافظه قرار میگیرند. وبه صورت

];تعداد[نام   نوع دادهای

تعریف می شوند.

مثال:

int x[10];

float y[4];

char z[30];

نکته:

1.اندکس اولین خانه از صفر شروع می شود.

2.در صورت دستیابی به خانه های تعریف نشده از یک آرایه مثلاx[10]پیغام خطایی دریافت نخواهید کرد. لذا همیشه مراقب بازه اندکس ها باشید چرا که چنین دستیابی های غیر مجازی می تواند نتایج عجیب و غیر قابل پیش بینی داشته باشد مثل تغییر مقادیر سایر متغیرها.

 

بعد از تعریف یک آرایه شما می توانید با عباراتی مثل x[0]  x[1]  …x[n-1] به عناصر یا همان متغییر ها ی آرایه دسترسی داشته باشید در واقع عبارات فوق کاملا مشابه

متغییر های معمولی دیگر عمل میکنند.

 

برای مثال می توانید بنویسید:

cin>>x[0];

با این دستور می توانید اولین عنصر آرایه را بخوانید.یا با قرار دادن این دستور در یک حلقه forواستفاده از اندکس حلقه بجای عدد صفر تمام عناصر آرایه را بخوانید.

for(int i=0;i<10;i++)

  cin>>x[i];

نکته:

1.انتساب آرایه ها به یکدیگر غیر مجاز است و سبب بروز خطای کامپایلری می شود.

int x[10];

int y[10];

خطا        x=y;

2.از آرایه های کاراکتری برای ذخیره ی رشته ها استفاده می شود که در جلسات بعدی بیان خواهد شد.

 

3.آرایه ها می توانند چند بعدی باشند مثل یک ماتریس دو بعدی  یا یک مکعب سه بعدی که تجسمش کمی مشکل است.معمولا برنامه نویسان از آرایه های بیشتر از دوبعدی استفاده نمی کنند.

int a[3][4][5];

مقدار اولیه در آرایه ها:

آرایه ها مانند سایر انواع مقدار اولیه ندارند لذا باید در صورت لزوم به آنها مقدار اولیه داد.

به مثال ها توجه کنید.

int x[5]={2,56,4,8,4};

پنج خانه آرایه بترتیب با اعداد ذکر شده مقدار دهی میشوند.

int y[2][3]={1,4,5,9,54,21,97};

int y[2][3]={{1,4,5},{54,21,97};

دو دستور بالا یک کار برد دارند ام خوانایی دستور دوم بیشتر است.

Int y3d[2][3][4]={{{1,2,3,4},{5,6,7,8},{9,10,11,12}},

                           {{13,14,15,16},{17,18,19,20},{21,22,23,24}}};

برای آرایه های چند بعدی بهتر است برای خوانایی بیشتر مقادیر هر سطر را در یک آکولاد قرار دهید.

int z[]={1,2,3};

در صورتی که اندازه آرایه ذکر نشودبرابر تعداد مقادیر ذکر شده در نظر گرفته می شود.

int x[5]={1,2};

int y[2][3]={1,4,5,9};

int y3d[2][3][4]={};

در صورتی که تعداد مقادیر کمتر از تعداد خانه ها باشد سایر خانه ها مقدار صفر میگیرند.

 

نکته:

آرایه ی عمومی همیشه مقدار اولیه صفر دارد.یعنی تمام خانه های آن صفر اند.

 

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 210 تاريخ : شنبه 1 آذر 1393 ساعت: 21:27
برچسب‌ها :

ترفند های مفید ویندوز 8

ویندوز 8 کم کم به عنوان سیستم عامل اصلی در کامپیوترهای ما مستقر میشود و جای ویندوز 7 را میگیرد. اگر شما مهارت کافی در کار با ویندوز 7 را داشته اید، پس با ویندوز 8 نیز میتوانید کار کنید و با بررسی قسمت های مختلف آن، از امکانات و ابزارهای جدید ویندوز 8 باخبر شوید.

 

اگر هنوز ویندوز 8 را نصب نکرده اید، پیشنهاد میکنیم همین امروز دست به کار شوید. نسخه های مختلفی از ویندوز 8 را میتوانید از سایت سرزمین دانلود دریافت و نصب کنید. قطعا مراحل نصب و کار با ویندوز 8 ، یک تجربه شگفت انگیز برای شما خواهد بود.

 

همانطور که در زمان ارائه ویندوز 7 سعی کردیم با ارائه نکات مفید و ترفندهای کاربردی، مهارت شما را در کار با ویندوز افزایش دهیم، در مورد ویندوز 8 نیز بیکار ننشسته ایم. در این مقاله، مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 را به شما معرفی میکنیم. یادگیری این ترفند ها کار با ویندوز 8 را برای شما راحت تر و دلپذیرتر خواهد کرد.

 

کاشی های دوست داشتنی

در شروع کار ویندوز 8، شما با مجموعه‌ای از کاشی‌های زنده و فعال روبرو خواهد شد، که هر کاشی معرف یک نرم‌افزار است. برای اجرای هر نرم‌افزار بر روی آن کلیک کنید. اگر می‌خواهید کاشی‌ها را جابه‌جا کنید، کلیک چپ ماوس را بر روی کاشی مورد نظر نگه داشته و آنرا به مکان دلخواه بکشید.

اگر به‌ اندازه کافی برای کشف رابط‌ کاربری ویندوز ۸، وقت گذاشته‌اید، می‌توانید به صفحه‌اصلی (Desktop) بروید. برای اینکار کافی‌ است بر روی کاشی مربوط به آن کلیک کنید. و یا کلید‌های‌ ترکیبی Win+D را بزنید. با این کار هرجایی که باشید، به دسکتاپ منتقل خواهید شد.

 

 

 

 

بزرگنمایی و کوچک نمایی (Zoom in , Zoom out)

اگر تعداد کاشی ها زیاد باشد، با چرخاندن غلطک وسط ماوس میتوانید در طول صفحه اسکرول کنید. در این صورت اگر خواستید همه کاشی ها را به صورت یکجا ببینید، باید صفحه را کوچک کنید. برای این کار کلید Ctrl را نگه داشته و با چرخاندن غلطک وسط ماوس صفحه را کوچک نمایی کنید. به همین روش میتوانید صفحه را مجدد بزرگ نمایی کنید.

 

 

 

 

منوی چارم (Charm Menu)

وارد دسکتاپ شوید. اشاره گر ماوس را بر روی گوشه های بالا یا پایین سمت راست دسکتاپ قرار دهید تا منوی چارم ظاهر شود. این منو در واقع برای دسترسی سریع تر به بخش های مختلف ویندوز استفاده میشود. این منو را میتوانید با کلید های ترکیبی Win+C نیز ظاهر کنید. سپس روی آن کلیک کنید تا دسترسی کامل داشته باشید.

برای خارج شدن از Charm Menu ، روی گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید. و یا کلید Win را بزنید.

 

پنجره های همزمان

اگر به صورت همزمان چندین نرم افزار و یا پنجره در حال اجرا باشند، با قرار دادن شکلک ماوس بر روی گوشه سمت چپ بالای تصویر میتوانید تصویر کوچکی از همه پنجره ها را ببینید. ای کار را با زدن کلید های ترکیبی Win+Tab نیز میتوانید انجام دهید. حالا از روی تصویرهای کوچک نمایش داده شده، بر روی پنجره مورد نظر خود کلیک کنید تا به آن منتقل شوید. این کار با کلید های ترکیبی Alt+Tab نیز قابل انجام است.

 

 میانبرهای مفید
استفاده از میانبرها و کلید های ترکیبی میتواند سرعت عمل شما را در کار با ویندوز 8 افزایش دهد.

مهم ترین میانبرهای ویندوز 8 عبارتند از:

Win + H: دسترسی به قسمت اشتراک‌گذاری منوی چارم
Win + I: دسترسی به بخش تنظیمات (Settings) منوی چارم
Win + K: دسترسی به بخش دستگاه‌های منوی چارم
Win + Q: جستجوی اپلیکیشن‌ها
Win + F: جستجوی فایل‌ها
Win + W: جستجوی تنظیمات ویندوز
Win + X: دسترسی به ابزارهای متداول مدیریت سیستم‌ عامل
Win + E: اجرای فایل‌اکسپلورر در محیط دسکتاپ
Win + O: قفل نمودن جهت صفحه (عمودی و افقی)
Win + R: اجرای پنجره Run
Win + L: قفل نمودن ویندوز
Win + Print Screen: گرفتن عکس از صفحه‌نمایش و ذخیره‌سازی عکس‌ها در فولدر Snapshots در بخش Pictures
Win + 1,2,3,4,5,6,7,8,9: با فشردن هریک از اعداد، نرم افزاری متناظر با آن که در Taskbar پین شده‌ است اجرا می‌شود.
Ctrl + Shift + Delete: اجرای ابزار مدیریت وظایف (Task Manager)

 


جستجو
بهترین روش برای پیدا کردن فایل ها، نرم افزارها، و ابزارها در ویندوز 8 ، استفاده از منوی جستجو (Search Charm) است. در یک قسمت دلخواه از صفحه‌ آغازین (Start Screen) به تایپ بپردازید تا جستجو شروع شود. حالا از منوی جستجوی باز شده می‌توانید نوع فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید تا به این صورت، نتایج مطلوب‌تری بدست بیاورید.

برای مثال اگر به دنبال یک آهنگ می‌گردید، ابتدا می‌توانید آن را در فایل‌های کامپیوتر خود جستجو کنید، اگر نتیجه‌ای نیافتید، در منوی جستجو بر روی موزیک کلیک کنید تا Xbox Music را جستجو کنید. اگر بازهم جستجو بی‌نتیجه بود، بر روی Internet Explorer کلیک کنید تا جستجوی اینترنتی آغاز گردد و همه این‌کارها بدون نیاز به بستن منوی جستجو انجام می‌شوند. در حقیقت شما به کمک منوی جستجو (Search Charm) می‌توانید به دنبال هر چیزی در هر جایی بگردید. از جستجوی یک موقعیت در اپلیکیشن‌های نقشه و آب‌و‌هوا گرفته تا آخرین وضعیت بازار بورس در اپلیکیشن‌های مالی و یا نام اپلیکیشنی جدید در فروشگاه ویندوز.

 

 تنظیمات منوی چارم

بسیاری از امکانات پرکاربرد ویندوز را میتوانید از طریق این منو پیدا کنید. از امکاناتی که قبلا در System Tray بودند (مثل تنظیمات صدا، شبکه، و کیبورد) گرفته تا دکمه خاموش کردن سیستم.

 

صفحه تنظیمات Charm علاوه بر موارد ذکرشده ، به کاربر امکان دسترسی به پنجره آشنای Control Panel را برای دسترسی به تنظیمات گوناگون سیستم می‌دهد. اما پیش از آنکه وارد جزئیات کنترل پنل شوید، به پنجره Settings Charm باز گردید و در قسمت پایین کلید Change PC Settings را بیابید. این منو امکانات زیادی را در اختیار کاربر می‌گذارد. تغییر لاک‌اسکرین و تغییر عکس پس‌زمینه صفحه‌ استارت، مدیریت اطلاع‌رسانی‌ها (Notifications) و حریم خصوصی در ویندوز، و معرفی دستگاه‌های جانبی نظیر چاپگر، بخشی از امکانات گزینه Change PC Settings هستند.

 

 دسترسی های آنلاین
اگر قصد دارید کاربر دیگری را به ویندوز معرفی کنید و یا از راه دور و از طریق اینترنت به حساب‌کاربری خود در ویندوز 8 لاگین کنید، تنها کافی‌است در Settings Charm بر روی گزینه Change PC Settings کلیک کرده و گزینه Users را انتخاب کنید.

 

 

 

 

هر چند کار با برخی ابزارهای جدید ویندوز 8 کمی پیچیده به نظر میرسد، ولی برای اینکه از غافله عقب نمانید و بتوانید با نرم افزارها و اپلیکیشن های جدید کار کنید، لازم است تا مهارت های خود را در کار با ویندوز 8 افزایش دهید.

 

امیدواریم این مقاله به آشنایی بیشتر شما با ویندوز 8 کمک کرده باشد.

نویسنده : فرزانه گل محمدی بازدید : 192 تاريخ : يکشنبه 2 آذر 1393 ساعت: 11:13
برچسب‌ها : ترفند های ویندوز8,win8,چگونه با ویندوز8کارکنیم؟,کنترل ویندوز8بادوانگشت,